A. Śliwka o pieniądzach, które zyska Elbląg i o porcie morskim w Porannych Pytaniach
Do Elbląga ma trafić 40 milionów złotych. To efekt decyzji, która zapadła w trakcie czerwcowego posiedzenia Rady Ministrów. Mówił o tym wiceminister Andrzej Śliwka w elbląskim wydaniu Porannych Pytań.
Zdaniem Andrzeja Śliwki w mieście jest wiele inwestycji koniecznych do zrealizowania.
Tych problemów, które niestety miasto samo sobie wygenerowało, jest wiele. Mówiąc o mieście, mam na myśli elbląski ratusz. Zaniedbane jest choćby przedszkole nr 8. Część z tych środków można byłoby wydatkować na tę inwestycję
– zaznaczał polityk.
Wiceminister aktywów państwowych wspomniał także o potrzebie budowy nowego stadionu dla Olimpii Elbląg, remoncie elbląskich dróg oraz o konieczności wymiany starych wagonów tramwajowych na nowe składy.
Tematem porannej rozmowy była także treść opinii prawnej dotyczącej portu w Elblągu, którą w ostatnim czasie zaprezentowali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Andrzej Śliwka przytoczył treść opinii profesora Suwaja, z której wynika jasno, że to spółka miejska jest tą właściwą do pogłębienia toru o długości 800 metrów.
Dodajmy, że prezydent Elbląga Witold Wróblewski zorganizował w ostatnim czasie konferencję prasową, w trakcie której zaproponował, aby trwający spór wokół dokończenia pogłębienia ostatniego odcinka drogi wodnej, rozstrzygnął sąd.
Posłuchaj rozmowy Jana Suleckiego
Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

















![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





