Nowe Miasto Lubawskie. Ruszył nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła
Choć lato jeszcze się nie rozpoczęło, mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego mogą już pomyśleć o wymianie źródła ciepła w swoich domach. W ratuszu rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie dotacji.
Środki podzielono na dwie części.
Dofinansowanie można uzyskać dla budynków jednorodzinnych, czyli takich, w których znajdują się maksymalnie dwa lokale mieszkalne. W obu przypadkach wysokość dofinansowania wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 2,5 tys. zł brutto w przypadku ogrzewania elektrycznego, olejowego lub kotłów piątej klasy na pellet i ekogroszek. Do 3 tys. zł dofinansowania można z kolei otrzymać na ogrzewanie gazowe, podłączenie do sieci ciepłowniczej albo montaż pompy ciepła
– wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Truszczyński.
Co roku w Nowym Mieście Lubawskim z tego rodzaju dotacji korzysta kilkanaście gospodarstw domowych. Tegoroczny nabór wniosków potrwa do końca września. O przyznaniu dotacji zdecydują kolejność zgłoszeń oraz wysokość środków przeznaczonych na ten cel w budżecie miasta. W tym roku to około 100 tys. zł.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska




























