Urzędnicy będą mogli uratować życie
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Olsztynie są przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdobytą rok temu wiedzę teoretyczną mogli dziś sprawdzić w praktyce.
Dzięki temu, w razie potrzeby, urzędnicy będą mogli uratować życie swoim kolegom z pracy lub interesantom. Pracownicy starostwa byli egzaminowani przez uczniów olsztyńskiej Szkoły Policealnej imienia prof. Religi.
Przyszli medycy przygotowali 8 różnych zadań. Urzędnicy zostali podzieleni na 4-osobowe grupy i każda drużyna musiała pomóc poszkodowanym m.in. w przypadku braku oddechu, zadławienia, padaczki, krwawienia czy omdlenia:
W minionym roku olsztyńskie starostwo przeprowadziło podobne szkolenia we wszystkich szkołach w powiecie. (ami/as)


























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



