Niebezpieczne znaleziska w lesie w pobliżu Mamerek
W lesie w pobliżu Mamerek w powiecie węgorzewskim znaleziono wyrzutnię rurową granatu z czasów II wojny światowej.
Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska oraz pobliski teren do czasu przyjazdu saperów z Giżycka.
Podczas dokładnego sprawdzenia terenu żołnierze wykryli kolejne niebezpieczne przedmioty: pocisk artyleryjski, zapalnik pocisku artyleryjskiego i granat przeciwpancerny
– powiedziała starszy posterunkowy Magdalena Hrynkiewicz z węgorzewskiej policji.
Niebezpieczne przedmioty zostały zabrane przez saperów na poligon, gdzie zostały zneutralizowane.
Przypominamy, że w sytuacji znalezienia niewybuchu absolutnie nie wolno go odkopywać czy dotykać. Miejsce znaleziska trzeba zabezpieczyć przed dostępem innych osób i niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







