Bliższe Spotkanie – 03.09.2024
W Bliższych Spotkaniach kontynuujemy temat powrotów do szkoły, a także to, co potrafią młodzi ludzie i co robią mając naście lat. Audycję poprowadzili Izabela Malewska i Maciej Świniarski.
Trwa szkolny tydzień tematyczny w Radiu Olsztyn. We wtorek skupiliśmy się na temacie samodzielności. Bycie rodzicem do prostych zadań nie należy – to dość trudna życiowa rola. Być dzieckiem także nie jest łatwo. Jak wspierać samodzielność, która wraz z nowym rokiem szkolnym może okazać się niezbędna? Jakie są podstawy higieny życia ucznia? O tym Zuzanna Jastrzębska-Krajewska, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, nauczycielka oraz kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w wojewódzkiej stacji sanepidu Radosław Gruss.
Co potrafią młodzi ludzie i co robią mając 16 lat? Są tacy, którzy prowadzą motocykl lub auto o mniejszej pojemności, a niektórzy nawet… pilotują samolot. Takie właśnie umiejętności posiada Mikołaj Błaszczyk, którego przygoda z lotnictwem rozpoczęła się właśnie w wieku 16 lat.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: I. Malewska/M. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski











![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






