DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro

Natalia Kaczmarek brązową medalistką!

Natalia Kaczmarek zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w biegu na 400 metrów. Polka uzyskała w finale czas 48,98 sek. Zwyciężyła Marileidy Paulino z Dominikany, która ustanowiła rekord olimpijski – 48,17 sek. Srebro dla Salwy Eid Naser z Bahrajnu – 48,53.

To pierwszy medal polskich lekkoatletów w Paryżu. Kaczmarek zdobyła swój trzeci medal olimpijski. Trzy lata temu w Tokio wywalczyła złoto w sztafecie mieszanej oraz srebro w sztafecie 4×400 m.

Medal Natalii Kaczmarek to siódmy medal dla Polski w stolicy Francji. Wcześniej po złoto sięgnęła Aleksandra Mirosław we wspinaczce sportowej na czas, a po srebro – kajakarka górska Klaudia Zwolińska w K-1.

Na najniższym stopniu podium stawali do tej pory tenisistka Iga Świątek, Aleksandra Kałucka we wspinaczce na czas, a także drużyna szpadzistek: Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Renata Knapik-Miazga oraz czwórka podwójna wioślarzy: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Srebro w sobotę zdobyli polscy siatkarze i pięściarka Julia Szeremeta w wadze 57 kg. W niedzielę srebrny krążek wywalczyła Daria Pikulik w kolarskiej konkurencji omnium.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za PAP/IAR

Więcej w Natalia Kaczmarek, Paryż 2024
Natalia Kaczmarek awansowała do finału biegu na 400 metrów

Natalia Kaczmarek awansowała do finału biegu na 400 m podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Mistrzyni Europy osiągnęła wynik 49,45 i wygrała trzecią serię półfinałową. Najszybsza na...