DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro

Pierwszy medal dla Polski na IO w Paryżu!

Klaudia Zwolińska (fot. Getty)

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w slalomie K1. W finale wyprzedziła ją tylko Australijka Jessica Fox.

Zwolińska popłynęła bezbłędnie uzyskując czas 97,53. Fox, aktualna mistrzyni świata i faworytka tej konkurencji, pokonała tor najszybciej – 96,08. Brąz wywalczyła Brytyjka Kimberley Woods – 98,94.

To drugi medal olimpijski w historii startów Polaków w tej dyscyplinie sportu. W 2000 roku w Sydney również srebro wywalczyli Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski w C2.

Źródło: PAP
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w medal, Igrzyska Olimpijskie, Paryż, uwaga, pilne
Załamanie pogody w regionie. Tragedia na Niegocinie [AKTUALIZACJA]

74-latek utonął na jeziorze Niegocin. Wywróciła się żaglówka, która płynął. Do tragedii doszło na wysokości miejscowości Grajwo. Na pokładzie była także 66-latka, którą udało się uratować....