Jest wyrok w sprawie śmierci 21-latka pobitego pod dyskoteką
Cztery lata więzienia i 100 tysięcy złotych na rzecz ojca pokrzywdzonego – taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Gdańsku w sprawie śmierci 21-latka z powiatu iławskiego.
Młody mężczyzna zmarł po tym, jak we wrześniu zeszłego roku został ciężko pobity pod dyskoteką w Starym Dzierzgoniu. Oskarżony o pobicie jest o rok od niego młodszy mieszkaniec tego samego powiatu. Śledczy postawili mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.
Kodeks karny przewiduje za to karę więzienia nie krótszą niż 5 lat albo nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności. Ale sąd złagodził kwalifikację prawną czynu i uznał 20-latka za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci i wymierzył mu karę czterech lat pozbawienia wolności. Zaliczył też na poczet kary okres tymczasowego aresztowania od dnia zatrzymania do dnia wydania wyroku. A ten jest nieprawomocny, bo wpłynęły odwołania od prokuratury i samego oskarżonego.
Postępowanie odwoławcze będzie prowadzone przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku.
Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska


















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







