French Open. Świątek zagra w finale!
Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek pokonała rozstawioną z numerem 3 Amerykankę Coco Gauff 6:2, 6:4 w półfinale wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Pojedynek trwał godzinę i 38 minut.
Polka tylko raz straciła w tym meczu podanie, sama natomiast czterokrotnie przełamała rywalkę. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego polepszyła tym samym bilans z Gauff na 12-1. W drugim półfinale Włoszka Jasmine Paolini (nr 12.) zagra z Rosjanką Mirrą Andriejewą.
Świątek w Paryżu walczy o trzeci z rzędu i czwarty w karierze triumf. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w sezonie 2020, 2022 i 2023.
Redakcja: A. Niebojewska za PAP
















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











