Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region, Regiony
Gdzie w okresie jesienno-zimowym bezdomni mogą szukać pomocy?
Na jaką pomoc mogą liczyć bezdomni w Elblągu? Od listopada do marca strażnicy miejscy cztery razy w miesiącu patrolują elbląskie pustostany, w których pomieszkują bezdomni – oferując im pomoc.
Działania niosące wsparcie prowadzi także Elbląskie Centrum Usług Społecznych. – Praca z osobami bezdomnymi trwa cały przez rok – przyznała Magdalena Falkowska, zastępca dyrektora ECUS.
Przysłowiowe danie pieniędzy wcale nie pomaga osobie bezdomnej, tylko utwierdza ją w życiu na ulicy. Pomoc wiąże się głównie z edukowaniem i informowaniem, gdzie może taką pomoc otrzymać
– przyznała.
Jak powiedziała starszy inspektor do spraw wykroczeń Iwona Łojewska ze Straży Miejskiej w Elblągu, potrzebna jest kompleksowa pomoc.
Często proponujemy i mówimy o ogrzewalni, która działa od tego roku. I nawet jeśli ta osoba nie chce udać się z nami, to później dostajemy informację, że przyszła, więc warto mówić gdzie i jaką pomoc można uzyskać
– dodała.
Wspomniane ogrzewalnie działają w Miejskim Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych przy ul. Królewieckiej 102 i w schronisku przy ul. Nowodworskiej 49. Tak jak w latach ubiegłych w okresie jesienno-zimowym ruszyła jadłodajnia prowadzona przez Caritas Diecezji Elbląskiej przy ul. Zamkowej 17. Od początku listopada ruszyła bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Z telefonu mogą korzystać nie tylko osoby bezdomne, ale wszyscy, którzy chcieliby im pomóc.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Rozbicka
Redakcja: M. Rutynowski
























![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


