Cmentarz Dębica zostanie rozbudowany
Tysiąc dwieście pięćdziesiąt nowych miejsc grzebalnych powstanie na cmentarzu Dębica w Elblągu. Nekropolia zostanie rozbudowana, a inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych pięciu miesięcy.
Jak powiedział Łukasz Mierzejewski z elbląskiego magistratu, kwatery powstaną na nowej części cmentarza.
Umowa obejmuje budowę alejek z kostki betonowej oraz prace ziemne związane z ukształtowaniem terenu. Wybudowana zostanie sieć wodociągowa, powstaną punkty poboru wody oraz oświetlenie
– wyjaśnił.
Koszt prac wynosi prawie 650 tysięcy złotych. To kolejny etap rozbudowy elbląskiej nekropolii. W ubiegłym roku na terenie cmentarza Dębica wybudowanych zostało 16 nowych kolumbariów w których znalazły się 672 nisze.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska
























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



