Jakie obowiązki ma właściciel czworonoga?
W kolejnym wydaniu audycji Cztery Łapy zajęliśmy się obowiązkami, jakie spoczywają na właścicielach zwierząt. Jest ich wiele – od podstawowej codziennej opieki, poprzez leczenie, chipowanie, pilnowanie po sprzątanie po swoim pupilu.
Bardzo często w wyniku nieodpowiedzialności psy chorują, gubią się, uciekają, a czasami ktoś niefortunnie trafia na to, co pozostawiają po sobie na spacerach. O tym, w jaki sposób powinniśmy postępować i jakie obowiązki spoczywają na opiekunach czworonogów opowiedziała nam Julita Zadworna – prezes Stowarzyszenia „Miasto Dobre dla Zwierząt”.
Posłuchaj audycji Moniki Szczygło
ADOPCIAKI
Dziś polecamy do adopcji Ajora, który ma dwa lata, waży około 12 kilogramów i jest po zabiegu kastracji. Czworonóg potrzebuje trochę więcej czasu, by zaufać nowo poznanej osobie. Niechętnie daje się podpiąć na smycz. Czasami trzeba go długo namawiać, by wyszedł z budy. Gdy już opuści boks, wręcz tryska energią. Uwielbia zabawę, jednak nie toleruje wszystkich psów. Pies przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach pod Kętrzynem. Telefon do kontaktu: 575-611-133.
Autor: M. Szczygło
Redakcja: M. Rutynowski












![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













