Nielegalni migranci zatrzymani przez warmińsko-mazurskich strażników granicznych
Kurier z Ukrainy przewoził Syryjczyków. Zatrzymali go funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Strażnicy, wspierając podlaski oddział, zatrzymali w powiecie suwalskim mercedesa. – Okazało się, że podróżowali nim nielegalni migranci – powiedziała Radiu Olsztyn mjr Mirosława Aleksandrowicz.
Tuż po godzinie 14 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych kierował 34-letni Ukrainiec. W aucie znajdowało się 4 Syryjczyków. Podróżni przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju
– przekazała.
Przewoźnikiem i cudzoziemcami zajęli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak. Syryjczycy zostali przekazani stronie litewskiej, a kurier musi wrócić do swojego kraju. Otrzymał także 10-letni zakaz wjazdu do Polski i krajów Schengen.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: L. Tekielski
Redakcja: K. Ośko










![Tak region wspierał WOŚP [ZDJĘCIA] Tak region wspierał WOŚP [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2FIMG_7545-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














