Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odpowiadamy na 3 najczęstsze pytania osób rozpoczynających przygodę z lakierami hybrydowymi

Początkującym osobom świat hybryd może wydawać się dość tajemniczy i nieco niedostępny. Produktów jest wiele i trzeba je zaaplikować i utwardzić w odpowiedniej kolejności. Z czasem okazuje się, że praktyka z odrobiną teorii rozwiewają wszelkie wątpliwości. To nie takie trudne. Co najbardziej interesuje nas na starcie przygody z tym rodzajem manicure’u?

Wszystko, co nowe, wydaje się odrobinę trudniejsze. Tak jest z hybrydami, które rzeczywiście wymagają ćwiczeń i najpewniej kilku nieudanych prób. Jednak możemy się założyć, że większość kobiet, które mają już odpowiednią wprawę, potwierdzi, że to całkiem prosty sposób na wykonanie manicure’u. I potwierdzi, że trwałość i bogata paleta lakierów hybrydowych wynagradzają nawet trudniejsze początki. Co wydaje się najtrudniejsze na starcie?

Kolejność aplikowania produktów hybrydowych

Tutaj nie ma innego sposobu niż wielokrotne powtarzanie tych samych czynności. Najlepiej krok po kroku naśladować instruktażowy filmik. Możesz też wykonać ściągawkę i w wygodny dla siebie sposób rozpisać wszystkie etapy aplikacji lakierów hybrydowych. Na dobre efekty nie będzie trzeba długo czekać. Nie zapomnij o kupnie produktów dobrej jakości. Dostępne są w wielu miejscach w internecie. Lakier hybrydowy np. od marki Cosmetis Zone zamówisz pod adresem: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Jak to wygląda w teorii? Zacznij od oczyszczenia i odtłuszczenia płytki. Następnie pomaluj paznokcie bazą, dodaj jedną lub dwie warstwy kolorowego lakieru i wykończ stylizację topem. Ostatnią warstwę przemyj cleanerem (chyba że wybrałaś top no wipe, wtedy możesz pominąć ten krok). Czy na top można nałożyć lakier hybrydowy? Jeśli chcesz, żeby stylizacja przetrwała przez 3 lub 4 tygodnie, przestrzegaj sugestii producentów. W razie pomyłki lepiej zacząć od nowa.

Odpowiednia kolejność aplikacji produktów może wpłynąć na trwałość manicure hybrydowego

Jak malować paznokcie za pomocą hybrydy?

Warto wiedzieć nie tylko w jakiej kolejności, ale po prostu jak malować paznokcie lakierem hybrydowym. Najważniejsze, by aplikować cienkie warstwy produktów. Dotyczy to zarówno bazy, koloru, jak i topu. Każdą warstwę musisz utwardzić oddzielnie, w odpowiednim czasie, w promieniach lampy UV lub LED. Ile trwa naświetlanie? Nie ma na to uniwersalnej odpowiedzi. Zależy to nie tylko od technologii zastosowanej w lampie, ale też producenta lakierów i rodzaju produktu, a czasem nawet barwy hybrydy. Tak, kolory o mocnej pigmentacji lepiej naświetlić trochę dłużej.

Dlaczego technika, za pomocą której nakładasz lakier hybrydowy, jest tak ważna? Zbyt grube warstwy i za krótki czas naświetlania skracają trwałość manicure’u, ale nie tylko. Przesadzona warstwa lakieru może spłynąć na skórki. Takie sytuacje czasem powodują reakcję alergiczną. Żeby mieć pewność, że stylizacja nie odpadnie po kilku dniach, zabezpiecz też wolny brzeg paznokcia. Przeciągnij po nim zarówno bazą, topem, jak i kolorowym lakierem.

Dokładne i równo nałożony lakier to klucz do pięknych paznokci hybrydowych

Dlaczego hybryda się lepi?

To kwestia, która zastanawia wiele kobiet uczących się wykonywania hybryd. Kiedy lakier jest już wystarczająco utrwalony? Jak już wspomnieliśmy, warto podążać za instrukcjami producenta. I nie zapomnij, że na produktach hybrydowych pozostaje warstwa dyspersyjna. Jest ona lepka, mogą przywierać do niej paproszki, a jeśli przyłożysz do niej palec, pozostawisz jego odcisk. Dyspersja jest potrzebna. Spaja ze sobą warstwy manicure’u. Osoby początkujące mogą mylnie odczytać ją jako niewyschnięty lakier. Jeśli masz klasyczny top, przekonasz się, że po przemyciu cleanerem otrzymasz gładką i błyszczącą taflę.

 

Artykuł sponsorowany

Więcej w paznokcie, lakier
Pomalowane paznokcie mogą wpłynąć na pomiar pulsoksymetrem

Ruch palca podczas pomiaru, wilgotna dłoń, paznokcie pomalowane lakierem i zbyt długie paznokcie mogą wpłynąć na pomiar poziomu nasycenia krwi tlenem, za pomocą pulsoksymetrów i dać...

Zamknij
RadioOlsztynTV