Jakie są wyzwania w opiece nad dziećmi? Rozmawiają o tym pielęgniarki
„Pielęgniarstwo pediatryczne – nowe wyzwania” – to hasło siódmej Ogólnopolskiej Konferencji Pielęgniarek Pediatrycznych, która odbędzie się w Ostródzie. Ponad 150 pielęgniarek z całej Polski wymieni się najnowszymi doświadczeniami w opiece nad chorymi dziećmi.
Konferencję rozpocznie wykład pt. „Wielowymiarowość pielęgniarstwa pediatrycznego we współczesnej opiece zdrowotnej”. Wygłosi go dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek – Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dyrektorka szpitala dziecięcego w Olsztynie. Uczestnicy spotkania będą rozmawiali m.in. o leczeniu i pielęgnacji dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni, rehabilitacji oddechowej, profilaktyce bólów kręgosłupa czy opiece w okresie pandemii nad dzieckiem chorym na cukrzycę.
Współorganizatorem dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji Pielęgniarek Pediatrycznych jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Początek o godzinie 10.
Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)








