Julia Walczak ze srebrnym medalem
Prawie 900 zawodników i zawodniczek z 47 państw rywalizowało w Pucharze Świata na torze Malta w Poznaniu. Nie zabrakło również regionalnych sukcesów.
Srebrny medal zdobyła olsztynianka, Julia Walczak. Kanadyjkarka OKSW Olsztyn startowała w dwójce na olimpijskim dystansie 500 metrów. Jej partnerką jest Sylwia Szczerbińska z Cresovii Białystok. Minimalnie szybsze od nich były Kubanki, ale zawodniczki i tak są bardzo zadowolone z wyniku.
Natomiast Bartosz Grabowski z OKSW Olsztyn w kajakowej czwórce na 500 metrów zajął szóste miejsce.
Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

