Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna, Regiony
Kolejne podwyżki w Olsztynie. Zdrożeją bilety
W Olsztynie wzrosną ceny biletów okresowych komunikacji miejskiej. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta.
12 radnych było „za”, 7 – przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu. Od 1 lipca bilet miesięczny normalny będzie kosztował 100 zł, a ulgowy 50 zł. Teraz jest to odpowiednio 80 zł i 40 zł. O kilka złotych droższe będą też bilety 24-godzinne i trzydobowe
Powodem podwyżek jest wzrost cen paliw i rosnąca inflacja, co generuje większe koszty utrzymania publicznego transportu zbiorowego, wyjaśnia rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Michał Koronowski. Jak dodaje, obniżone w 2017 roku ceny biletów miesięcznych w Olsztynie od tamtej pory nie były zmieniane i są jednymi z najniższych w Polsce.
Bilety miesięczne olsztyńskiej komunikacji miejskiej pozwalają na poruszanie się nie tylko po mieście, ale również po terenach gmin, z którymi zawarte zostały umowy. Są to gminy Purda, Dywity, Stawiguda, Olsztynek i Barczewo.
Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska
Od kwietnia w Olsztynie droższe bilety, parkowanie i wywóz śmieci























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



