Prawie 700 cudzoziemców nielegalnie pracuje w regionie. Efekt: lawina wniosków do sądu
Od początku roku nielegalnie pracowało w regionie 690 cudzoziemców – wynika ze statystyk Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Najwięcej uchybień było w powiatach olsztyńskim, ełckim i nidzickim w budownictwie i zakładach produkcyjnych. Ponad 80 procent nielegalnie zatrudnionych to Ukraińcy. Byli jednak również obywatele Gruzji, Białorusi i Mołdawii. Skontrolowano w sumie ponad 5 700 obcokrajowców.
Od początku roku, funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej skierowali do sądów prawie 60 wniosków o ukaranie pracodawców. Z tego tytułu sądy wymierzyły kontrolowanym przedsiębiorcom w sumie ponad 166 tysięcy złotych grzywny.
Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej
Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski/tek
























![Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA] Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F03%2FRO_PierwszyDzienWiosny_16x9_2.png&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

