Włamywacz wpadł, bo zaklinował się w sklepowym okienku
Kierowca i pasażer taksówki pomogli zatrzymać na gorącym uczynku sprawcę włamania do jednego ze sklepów w Olsztynie – podała w środę policja. Włamywacz zwrócił na siebie uwagę, bo zaklinował się w okienku do wydawania towaru.
Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał w nocy zgłoszenie o ujęciu przez przypadkowych świadków sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów z alkoholem na terenie miasta.
Z relacji zgłaszających, tj. kierowcy i pasażera taksówki wynikało, że przejeżdżając ulicą, zauważyli wystające z małego okna do wydawania towaru ludzkie nogi, w związku z czym postanowili wezwać służby i sprawdzić, co się wydarzyło
– przekazał PAP st. sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.
Po podejściu do sklepu świadkowie zobaczyli wybitą szybę. Mężczyźnie, który zaklinował się w okienku, ostatecznie udało się wejść do wnętrza. Próbował przekonywać, że jest pracownikiem ochrony. Po chwili rozmowy usiłował uciec z pomieszczenia, ale uniemożliwili to świadkowie.
Przekazali oni podejrzanego policjantom. Sprawcą zdarzenia okazał się 54-letni mieszkaniec Olsztyna, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do której się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







