Przy pracach polowych natknął się na niemiecki granatnik z okresu II wojny światowej
Mieszkaniec Faryn w gminie Rozogi, podczas prac polowych, natknął się na niemiecki rakietowy granatnik przeciwpancerny z okresu II wojny światowej.
Jak relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów. Funkcjonariusze wezwali saperów, którzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.
Jest to niemiecki rakietowy granatnik przeciwpancerny Panzerschreck, z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego.
Saperzy wywieźli pocisk na poligon, gdzie został zdetonowany.
Policjanci przypominają, że w momencie znalezienia podobnych przedmiotów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do miejsc takich jak stawy czy głębokie rowy. Trzeba miejsce zabezpieczyć i natychmiast powiadomić policję.
Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska




























![Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA] Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F03%2FRO_PierwszyDzienWiosny_16x9_2.png&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

