Warmia i Mazury będą połączone z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Powstaną dwie nowe linie kolejowe
Giżycko i Olsztyn będą połączone z Centralnym Portem Komunikacyjnym.
W całej Polsce powstanie 10 nowych połączeń kolejowych, tzw. szprych. Dwie z nich będą na Warmii i Mazurach.
O planowanej budowie nowych linii kolejowych mówili posłowie z podkomisji stałej ds. wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej, którzy odwiedzili Giżycko i Pisz. Eurodeputowany Karol Karski oraz poseł Jerzy Małecki podkreślili, że to bardzo ważna inwestycja. Połączenie mazurskich miejscowości z Centralnym Portem Komunikacyjnym znacznie skróci czas podróży i ułatwi życie mieszkańcom.
Inwestycja powinna być gotowa w 2027 roku.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=130&h=80&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















