Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna
Innowacyjność w produkcji rolnej ma największe szanse na pieniądze z Unii
Jak się ma zmieniać rolnictwo na Warmii i Mazurach przez najbliższych kilkanaście lat? O tym dyskutowali w Olsztynie członkowie zespołu do spraw kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku.
– Naszym zadaniem jest stworzenie strategii, która będzie wyznaczała te dobre kierunki – wyjaśnia doradca wojewody warmińsko-mazurskiego Marcin Domian.
Ten model ma przyczynić się do poprawy jakości życia na obszarach wiejskich, a tym samym określenia potencjału rozwoju w rolnictwie i na obszarach wiejskich w długiej perspektywie aż do 2030 roku
– dodał Marcin Domian.
W prace zespołu zaangażowani są przedstawiciele m.in. organizacji rolniczych. Jan Heichel z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej podkreśla, że tworzona strategia jest ważna także dlatego, że pomoże w rozdysponowaniu unijnych środków na rozwój obszarów wiejskich. Wśród podstawowych założeń jest zrównoważony rozwój rolnictwa i innowacyjność w produkcji.
Powstająca strategia będzie teraz konsultowana z Ministerstwem Rolnictwa.
Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio






















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













