Pijany sternik na Bełdanach koło Pisza
Policja i służby ratunkowe apelują o odpowiedzialność nad wodą. Wraz z oficjalnym początkiem sezonu żeglarskiego policja notuje coraz więcej przypadków nietrzeźwych kierujących sprzętem wodnym.
Na jeziorze Bełdany koło Pisza zatrzymano sternika, który miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kilkanaście dni temu prawie promil alkoholu stwierdzono u innego kierującego motorówką na jeziorze Guzianka.
Jak podkreśla podkomisarz Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, kierujących sprzętem wodnym obowiązują takie same przepisy jak użytkowników dróg lądowych i apeluje o rozsądek.
Wszyscy zatrzymani za jazdę po pijanemu staną przed sądem.
(BGajlewska//BSChromy)















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














