Czy dojdzie do ugody?

Podwykonawcy projektu już raz protestowali w Olsztynie przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. Fot. K. Kaszubski
Właściciele i pracownicy firm, które budowały szerokopasmowy Internet na Warmii i Mazurach znów mieli protestować przed Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie.
Tym razem jednak zostali zaproszeni na rozmowy. Urząd – przypomnijmy – wstrzymał wypłatę ostatniej raty generalnemu wykonawcy sieci, który przygotowuje się do ogłoszenia upadłości i złożył całą kwotę – 54 mln zł w depozycie sądowym. Efekt jest taki, że 15 podwykonawców nie otrzymało ponad 13 i pół miliona złotych.
Sylwia Jaskulska z zarządu województwa wyraziła nadzieję, że dojdzie do podpisania ugód z firmami i będzie możliwe wspólne złożenie wniosku o wypłatę pieniędzy z depozytu.
Józef Pomiećko – jeden z właścicieli firm, który brał udział w spotkaniu – mimo wszystko był zawiedziony wynikami negocjacji.
Sylwia Jaskulska wyraziła jednak nadzieję, że do piątku dojdzie do podpisania porozumienia.
(mswin/as)



















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





