Rozstrzygnięto konkurs na bezpieczną drogę przez cały rok
Uczennica z Fromborka wygrała konkurs muzyczny „Bezpieczna i przyjazna droga przez cały rok”, organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji wspólnie z Wojewódzkim Zarządem Dróg w Olsztynie i Samorządem Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
„Bezpieczna piosenka” Gabrieli Kalinowskiej z drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół we Fromborku zostanie nagrana w profesjonalnym studiu radiowym i będzie emitowana na antenie Radia Olsztyn.
W części plastycznej konkursu wyłoniono 13 laureatów; z Pisza, Węgorzewa, Kętrzyna, Pasymia, Windy, Braniewa, Ełku, Elbląga, Rudki, Małdyt i Księżego Dworu. Zwycięskie prace znajdą się w kalendarzu na 2016 rok. Będzie je można zobaczyć podczas uroczystej gali, 23 listopada podczas Warmińsko – Mazurskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Oto pełna lista laureatów konkursu plastycznego
- Angelika Szuchalska klasa II – Zespół Szkół w Windzie
- Rita Czaporowska oraz Zofia Lasowa klasa II – Szkoła Muzyczna I stopnia w Piszu
- Kornelia Stankiewicz klasa III a – Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgorzewie
- Julia Kunkowska klasa II – Szkoła Podstawowa nr 5 w Braniewie
- Wojciech Tromczyński klasa III, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Klucz” w Kętrzynie
- Wiktor Długozima klasa II – Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu
- Hanna Barnuś klasa III – Szkoła Podstawowa im. W. Kętrzyńskiego w Pasymiu
- Oscar Lachowicz klasa III – Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie
- Zuzanna Karwowska klasa I – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku
- Nikola Szydlik klasa I – Szkoła Podstawowa w Rudce
- Zofia Wiśniewska klasa I – Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Małdytach
- Dominika Rutkowska klasa II – Szkoła Podstawowa w Księżym Dworze
- Maciej Kozłowski klasa II – Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu














![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







