Kradli elementy maszyn
Na kilkanaście tysięcy złotych oszacowano wstępnie straty spowodowane przez dwóch elbląskich złodziei.
31-latek i jego 16-letni wspólnik kradli stalowe elementy maszyn i sprzedawali je w skupie złomu.
Okradali elbląskie firmy ulokowane przy ulicach Warszawskiej, Strażniczej i Grochowskiej. Z ich terenu zabrali m.in. części wózków widłowych, kątowniki, kształtowniki i ponad dwie tony stali konstrukcyjnej.
Funkcjonariusze udowodnili im 20 kradzieży. Złodziej przyznali się do wszystkich. 31-latek stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia. Jego 16-letni kompan stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Obaj byli już wcześniej notowani za podobne czyny.
(karp/łw)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



