Pompa infuzyjna w prezencie dla chorych dzieci
Szpital Dziecięcy w Olsztynie dostał nową pompę infuzyjną. Wart ponad 3,5 tysiąca sprzęt przekazała Fundacja Muszkieterów.
Fundacja związana jest z Intermarche Olsztyn. Jak powiedziała dyrektorka szpitala dziecięcego Krystyna Piskorz-Ogórek, nowa pompa do precyzyjnego podawania pacjentom leków trafiła do Kliniki Pediatrii.
Darczyńca Elwira Kucharska zapewnia, że przekazana szpitalowi pompa infuzyjna to nie ostatni taki prezent.
Z nowego sprzętu cieszy się kierownik Kliniki Pediatrii Elżbieta Jarocka-Cytra.
W całym szpitalu jest obecnie wykorzystywanych prawie 80 podobnych pomp. Sprzęt ten jednak szybko się zużywa i wymaga wymiany. (imal/bsc)
























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







