Eko-Ranczo w Wydminach
Na Wyspie Wydmińskiej zakończył się Pierwszy Wydmiński Piknik Ekologiczny „Eko-Ranczo”.
Impreza miała zachęcić mieszkańców i turystów, którzy są na Warmii i Mazurach do spędzania wolnego czasu na łonie natury wśród najbliższych. Nie był to jednak jedyny cel pikniku – mówi Marta Belkiewicz, jedna z organizatorów pikniku.
Piknikowicze mogli spróbować swojskich wędlin, serów, pieczywa czy miodu. Czekało na nich również wiele innych atrakcji – dodaje Belkiewicz.
PLAN IMPREZY
od 14:00 – producenci żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej
14:00 – 17:00 – konkursy ekologiczne i spółdzielcze
14.00 – I Wydmińskie Mistrzostwa w Eko-Grillowaniu
14:30 – pokaz CARVINGU (Mistrzowie Polski Grzegorz Gniech oraz Paweł Sztenderski)
17:00 – 02.00 – występy artystyczne, w tym:
17:00 – Support B-sap (Orzysz)
18:00 – Molly Malone’s (Giżycko)
19:00 – Jabberwocky (Augustów)
20:10 – Vinyl (Ostrołęka)
21:30 – Kraina (niegdyś Kraina Mrij)
23:15 – Czarna Bandera (Giżycko)
02:00 – Zakończenie
Organizatorem Pikniku była wydmińska Fundacja Projekt Arche.
(kdym/łw)


















![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







