Akcja pomocy ofiarom przestępstw
Rozpoczyna się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. We wszystkich prokuraturach Warmińsko-Mazurskiego od dziś do piątku między 8:00 a 15:00 prokuratorzy będą pełnili specjalne dyżury.
Do akcji włączają się także organizacje pozarządowe. W giżyckim Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej przy ul.Sikorskiego potrzebujący będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji.
Dziś (24.02.) będzie można skonsultować się z psychologiem, a ponadto dziś i w środę udzielane będą porady prawne. Jutro (25.02) będzie można skorzystać z pomocy pedagogicznej lub porozmawiać z terapeutą. Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt informacyjny w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku. Zorganizowane zostanie także szkolenie z podstawowych technik samoobrony dla pań.
Z bezpłatnych porad będzie można także skorzystać w siedzibie Federacji Organizacji Socjalnych FOSa w Olsztynie przy ul.Kotańskiego i w Elblągu przy ul.Związku Jaszczurczego. Szczegółowe informacje o dyżurach znajdziemy na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl (Karp/Rafał Janczewsk/as)




























![Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
