Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef olsztyńskiej firmy Remedium trafił do aresztu!

 

Szef firmy Remedium Sylwester S. podejrzany o wyłudzenie ponad 60 mln zł na szkodę ponad 700 osób w ramach piramidy finansowej trafił w czwartek na trzy miesiące do aresztu. Olsztyński sąd rejonowy przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury okręgowej.

Przypomnijmy, w środę mężczyzna został zatrzymany na 48 godzin i Prokuratura Okręgowa w Olsztynie postawiła mu 9 zarzutów. Najważniejszy dotyczy oszukania ponad 700 osób na kwotę ponad 60 milionów złotych. Firma Sylwestra Sz. oferowała między innymi atrakcyjne lokaty i inwestowanie w energetykę wiatrową. Jej klienci stracili jednak wpłacone pieniądze. Sylwester Sz.  z oszustwa uczynił sobie źródło dochodów. – Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 2012 roku – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn prokurator Krzysztof Stodolny. – W toku postępowania przesłuchano kilkaset osób.

Właściciel Remedium miał wprowadzić klientów w błąd i działać na ich szkodę.

00:00 / 00:00

Sylwestrowi S. zarzuca się także wyrządzenie szkody w spółce Remedium na ponad 20 milionów złotych, a w pozostałych spółkach, których był prezesem – kilkunastu milionów złotych. Kolejne zarzuty dotyczą usunięcia mienia spod egzekucji komorniczej oraz działań niezgodnych z kodeksem spółek handlowych i ustawą o rachunkowości. Prokurator Krzysztof Stodolny zaznaczył, że główne z wymienionych przestępstw są zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

00:00 / 00:00

Cztery lata temu właściciel spółki Remedium usłyszał zarzuty dotyczące prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia.

 

(kkantor/bschromy/malewiński/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Remedium, zarzuty, zatrzymanie, piramida finansowa, Stodolny
Szef Remedium, olsztyńskiej piramidy finansowej, zatrzymany

Sylwester S. trafił do aresztu na 48 godzin - potwierdził Polskiemu Radiu Olsztyn prokurator Krzysztof Stodolny. Śledczy zajmują się tą sprawą od 5 lat. Olsztyńska firma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV