Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

77-latka wyrzuciła przez okno oszczędności życia

77-letnia mieszkanka Olsztyna myśląc, że pomaga swojej rodzinie, przekazała przestępcom swoje oszczędności. Straciła 23 tys. zł.

Z relacji 77-latki wynikało, że odebrała telefon od kobiety podającej się za jej wnuczkę. Oszustka twierdziła, że syn pokrzywdzonej spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, a jedynym sposobem na uniknięcie odpowiedzialności za tragedię, jest wpłacenie kaucji.

Seniorka uwierzyła oszustom i wyrzuciła przez okno spakowane w torbę oszczędności, w sumie 23 tys. zł. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą przestępców, zgłosiła się do olsztyńskiej jednostki policji.

Policjanci apelują o ostrożność!

Policja apeluje o szczególną ostrożność oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych dotyczących pieniędzy. Jeżeli dzwoni ktoś i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy, jakie kwoty mamy w domu czy na koncie. Pamiętajmy też, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych sprawach. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W przypadku podejrzenia, że możemy mieć do czynienia z oszustem, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 112.

Fot. KMP Olsztyn

Redakcja: A. Niebojewska za KMP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, oszust
Nowe oznakowanie radiowozów policyjnych. Co się zmieni?

Będą przypominały te z Niemiec lub wielkiej Brytanii. Będą bardziej widoczne - zarówno nocą, jak i w dzień. Zmieni się wygląd policyjnych radiowozów. Mają być widoczne,...

Zamknij
RadioOlsztynTV