DZIŚ: 12 °C pogoda dziś

Długie powroty z majówki. Utrudniania w wielu miejscach

Na drogach krajowych Warmii i Mazur wciąż panuje duży ruch samochodów spowodowany powrotami z majówki.

Tłoczno było m.in. na trasie krajowej nr 16. Długie korki tworzyły się na tej drodze od południa przed światłami w Łęgajnach i Wójtowie. Zakorkowana była także trasa 51 w Dobrym Mieście. Tam na ulicy Olsztyńskiej prowadzone są roboty i ruchem wahadłowym kieruje sygnalizacja świetlna.

Zator o długości 2,5 kilometra w obu kierunkach utworzył się na DK65 między miejscowościami Szparki i Jeże. Trwają tam prace drogowe, a ruchem przez kilka godzin kierowała policja.

Zakończyły się utrudnienia na DK58 w Sawicy. To odcinek między Janowem a Jedwabnem, gdzie dachowało auto osobowe. Pasażerom pomagali wyjść z auta przejeżdżający tą drogą piłkarze Gwardii Szczytno. Kierowcę i pasażerów opatrzono na miejscu. Nie było potrzeby hospitalizacji.

Nie ma już utrudnień na trasie S7 między Waplewem a Rączkami. Po południu, za Frąknowem, zderzyły się 3 samochody osobowe. Dwa wpadły do rowu, a jeden wjechał na pas zieleni. Uszkodzone pojazdy zostały już usunięte i ruch odbywa się bez przeszkód. Nie ma doniesień, by ktoś w tym zderzeniu ucierpiał.

Wieczorem, także na trasie S7, doszło do zderzenia dwóch pojazdów w Napierkach między Nidzica, a Mławą. Nikt nie został poszkodowany, ale rozbite auta tarasowały przez kilka godzin pas w kierunku Warszawy i ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rugbystki z Biesala zakończyły sezon

Zawodniczki klubu Rugby Biesal zajęły czwarte miejsce w 1. lidze rugby VII. Mistrzostwo Polski Kobiet po raz czternasty zdobyły zawodniczki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk W turnieju rozegranym...