Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podczas 74. Orlen Rajdu Polski powstaną aż 73 strefy kibica!

Kibice LOTOS 71 Rajdu Polski. Fot. Łukasz Węglewski

 

Aż 73 strefy kibica zostały przygotowane wokół odcinków specjalnych ORLEN 74. Rajdu Polski. Tak dużej liczby punktów widokowych dla fanów rajdowych zmagań nie  było jeszcze nigdy w historii polskiego klasyka.

Każda strefa znajduje się na terenie wynajętym od właściciela i jest wytyczona oraz oznakowana zgodnie z regułami bezpieczeństwa. W strefach kibica nie zabraknie tzw. małej gastronomii oraz nagłośnienia, dzięki któremu kibice będą na bieżąco informowani przez radio rajdowe o wynikach i sytuacji na trasie.

12 odcinków będzie miało lądowiska dla helikopterów, co zainteresowanym pozwoli na obserwację przejazdów rajdówek z powietrza. Przy każdym z odcinków znajdują się również rally campingi, których w całym rajdzie jest 19, najwięcej, bowiem aż 5 tuż obok oesu Wieliczki. Najwięcej stref widokowych zostało wytyczonych także na odcinku Wieliczki, ale również Stare Juchy (po 10). Aż 9 nieznanych dotychczas stref do podziwiania rywalizacji znalazło się na całkowicie nowym odcinku Pozezdrze. To wyjątkowo malownicza próba, podobnie jak drugi z nowych oesów Orzysz, który przy tylko 11 kilometrach długości ma 7 stref kibica. Przy trasie oesu Gołdap firma Top Racing, partner komercyjny rajdu proponuje 7 miejsc widokowych, podobnie jak w przypadku odcinka Kruklanki.

Kibice, którzy szczególnie lubią samochody „latające” na hopkach wybiorą się z pewnością na oesy Świętajno (5 stref), Paprotki (5 stref) i rozgrywane na tej samej trasie co przed rokiem Chmielewo (4 strefy). Szybki odcinek Baranowo w zupełnie nowej konfiguracji (5 stref) pokaże z kolei wielkie możliwości najnowszych konstrukcji WRC, których w Polsce jeszcze nigdy nie oglądaliśmy w akcji.

Pierwszy odcinek specjalny rajdu to superoes na torze Mikołajki Arena (rozgrywany również w piątek i w sobotę), który zainauguruje rajd w czwartek, 29 czerwca w godzinach wieczornych, ale już rano tego dnia na kibiców czekają 4 strefy na odcinku testowym Sady.

Mapy odcinków specjalnych wraz z zaznaczonymi strefami widokowymi zostały opublikowane w dziale dla kibiców na www.rajdpolski.pl W pierwszych dniach czerwca znajdą się tam również zdjęcia 73. stref kibica oraz materiały filmowe wykonane z powietrza i pokazujące w szczegółach walory widokowe wszystkich lokalizacji.

(PZMot/Ł.Sadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rajd Polski, kibice
Zatrzymali kibiców, którzy rzucali petardy

W piątek o godzinie 20.00 na stadionie w Ostródzie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Sokół Ostróda - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Podczas meczu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV