Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

7 lat temu było ponad 700 propozycji, teraz tylko 80. Elblążanie zgłosili pomysły do Budżetu Obywatelskiego

Fot. fotolia.pl

Elblążanie zgłosili 80 pomysłów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. To dużo mniej niż w latach poprzednich, m.in. z powodu zmian w przepisach i wymogu zebrania odpowiedniej liczby podpisów osób popierających tę inicjatywę.

Teraz do pracy zabiorą się urzędnicy, bo każda propozycja musi zostać sprawdzona pod kątem prawidłowości zgłoszenia i możliwości realizacji.

Nie ilość, a jakość ma tu znaczenie. Ważne, że są ludzie z inicjatywą i są pomysły. Mieszkańcy złożyli 12 projektów na inwestycje miejskie i 68 w poszczególnych okręgach. Czy są w nich takie, na które w szczególny sposób czekają elblążanie? Przekonamy się 23 sierpnia, kiedy gotowa lista ujrzy światło dzienne. W tym roku Elbląg wyda na obywatelskie pomysły ponad 3 miliony złotych.

– relacjonuje Mira Stankiewicz.

Elbląg był jednym z pierwszych miast w Polsce, które zdecydowały o przekazaniu części budżetu do dyspozycji mieszkańców. W 2012 roku ruszyła pierwsza edycja, do której mieszkańcy zgłosili ponad 700 propozycji. To rekord nie do pobicia, bo w kolejnych było ich już zdecydowanie mniej.

Posłuchaj relacji

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budżet obywatelski, wniosek
Rusza Mrągowski Budżet Obywatelski. Przez dwa miesiące mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Rozpoczęła się siódma edycja Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pół miliona złotych. Swoje propozycje mogą zgłaszać od dziś (8 czerwca)...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV