Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – brali w nim udział m.in. Magdalena Cielecka, Marek Kondrat i Michał Żebrowski

fot. ze strony Światowida.

Wiadomość dla…być może przyszłych gwiazd scenicznych. Jeszcze tylko przez tydzień – do piątku 31 marca  można składać zgłoszenia do udziału w 62 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Etap rejonowy odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Konkurs jest podzielony na cztery kategorie i każda z nich będzie stanowiła odrębny turniej. Swoich sił będzie można spróbować w recytacji, poezji śpiewanej, teatrze jednego aktora oraz „wywiedzionych ze słowa” – ta kategoria skierowana jest głównie do osób, które lubią eksperymentować i łączyć różne formy wypowiedzi, np. śpiew z mówieniem lub ruchem.

Konkurs powstał z inicjatywy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Jego laureatami w przeszłości byli znani polscy aktorzy, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat czy Michał Żebrowski.

Eliminacje rejonowe organizowane są przez „Światowid” w Elblągu. Najlepsi mogą liczyć na kwalifikację do etapu wojewódzkiego w Olsztynie, który będzie ostatnim przystankiem przed przeglądem finałowym.

(rles/apod)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Światowid, poezja śpiewana, Światowid Elbląg
55 lat elbląskiego Światowida

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu świętowało 55 urodziny. Przez cały dzień pracownie placówki zwiedzali uczniowie elbląskich szkół. Mieli okazję także spotkać się z wychowankiem Światowida,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV