Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

6-latki zadowolone ze szkoły

Amelia Gungiewicz z nagrodzoną pracą, fot. Agata Minkowska

6-latki z Warmii i Mazur dobrze czują się w szkole podstawowej. Zdobyte na lekcjach umiejętności uczniowie przedstawili w pracach, które ich opiekunowie nadesłali na konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.

Dzieci przygotowały m.in. plakaty i filmiki opisujące to jak odnajdują się w szkole podstawowej. Zdaniem jury najlepszą pracę przygotowała uczennica szkoły podstawowej w Szczytnie Amelia Gungiewicz.

Na konkurs wpłynęło prawie 320 prac z 64 szkół i placówek edukacyjnych. Zdaniem Warmińsko-Mazurskiej Kurator Oświaty Grażyny Przasnyskiej świadczy to o tym, że dzieci czują się w szkole dobrze.

Placówki są odpowiednio przygotowane pod kątem sanitarno-higienicznym na potrzeby sześciolatków – dodaje Janusz Dzisko, szef Warmińsko-Mazurskiego Sanepidu.

W tym roku o posłaniu 6-latka do szkoły decydują rodzice, za rok, dzieci w tym wieku, będą musiały iść do pierwszej klasy obowiązkowo.

Katarzyna Chodnik z Pisza posłała swoją sześcioletnią córkę do szkoły podstawowej w ubiegłym roku. Dziś uważa, że to była dobra decyzja, bo jej dziecko ma czas zarówno na naukę, jak i na zabawę oraz rozwija swoje zainteresowania.

Nagrodzone prace 6-latków z Warmii i Mazur wezmą udział w kolejnym etapie ogólnopolskiego konkursu. Wyniki tej części konkursu poznamy 11 kwietnia. (ami/as)

zdjęcia Agaty Minkowskiej:

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Slider
Radiowe wywiady na papierze

Olsztyński MOK pękał dziś w szwach. A to za sprawą naszej radiowej koleżanki Ewy Zdrojkowskiej. Spotkanie poświęcone było niedawno wydanej książce. Ewa Zdrojkowska od ponad 20-tu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV