Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

6-latki do szkół, ale nie wszystkie

Zdecydowana większość szkół jest gotowa na przyjęcie sześciolatków. Dajmy dzieciom szansę osiągnąć życiowy sukces – apelowała w Olsztynie wiceminister edukacji Joanna Berdzik.

W Olsztynie Joanna Berdzik przekonywała do posyłania sześciolatków do szkół i tu dotarła do niej informacja, że premier częściowo zmienił decyzje rządu w tej sprawie. Złagodzenie sposobów dojścia – w żadnym wypadku wycofanie się z reformy – tak decyzję Donalda Tuska komentuje wiceminister edukacji. W przyszłym roku do szkoły obowiązkowo pójdą 6-latki urodzone między styczniem a lipcem, co nie oznacza odejścia od wcześniejszych planów – powiedziała Radiu Olsztyn Joanna Berdzik:

Wizytę w Olsztynie Joanna Berdzik rozpoczęła od zamkniętego dla mediów spotkania z dyrektorami szkół z Warmii i Mazur. Po tym spotkaniu, już w Szkole Podstawowej nr 3, odpowiadała na pytania dziennikarzy, przekonując o słuszności reformy. Jak mówiła, obecny sześciolatek jest inny, niż jego rówieśnik 20 lat temu, otwarty na świat i ciekawy wyzwań. Trzeba mu dać możliwość zrealizowania tej ciekawości – podkreślała wiceminister Joanna Berdzik:

00:00 / 00:00

W piątek przed południem premier Donald Tusk zapowiedział, że w przyszłym roku do szkoły obowiązkowo pójdą sześciolatki urodzone między styczniem a lipcem. Natomiast młodsze dzieci, czyli urodzone w drugiej połowie roku, będą miały ten obowiązek dopiero w roku 2015. (msoch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Slider, edukacja
Pamiętamy o Powstaniu Węgierskim

W październiku minie 57 lat od powstania antysowieckiego na Węgrzech. Wówczas - mimo grożących represji - powstańców wspierali m.in. mieszkańcy Olsztyna, którzy tłumnie demonstrowali w centrum...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV