Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy wypadku można było uniknąć? Wracamy do tematu kraksy podczas wyścigu Tour de Pologne

Fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Dramatyczny wypadek na trasie I etapu wyścigu Tour de Pologne 2020 stał się zarzewiem dyskusji o zasadach fair play w kolarstwie.

Wczoraj tuż przed metą Holender Dylan Groenewegen sfaulował swojego krajana Fabio Jakobsena, który w wyniku upadku doznał dotkliwych obrażeń. Sportowiec, który doprowadził do tego wypadku został wykluczony z całego wyścigu przez komisję sędziowską.

Zdarzenie potępiła też Międzynarodowa Unia Kolarska. Naocznym świadkiem wypadku była nasza współpracowniczka Marta Wiśniewska, która potwierdza, że Dylan Groenewegen najpierw zmienił tor jazdy, czyli zajechał Fabio Jakobsenowi drogę, a później odepchnął go łokciem.

Adam Wadecki z Elbląga – mistrz Polski 2005 i prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego – przyznaje, że podczas finiszu jest adrenalina i zawodnikom puszczają nerwy. I dodaje, że z takimi zachowaniami w drużynach walczy się i potępia. Przypomina także, że przed naszymi zawodnikami, po pięciomiesięcznej przerwie, spowodowanej koronawirusem, dwa ważne wyścigi: Memoriał Łasaka w Limanowej i Memoriał Skopenki w Zamościu.

Patronat w wyścigach nad drużyną kolarską Warmia i Mazury Folta Silvant Racing Team roztacza Radio Olsztyn, a logo naszej rozgłośni będzie widoczne na koszulkach zawodników.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Tour de Pologne, kraksa
Początek Tour de Pologne w cieniu fatalnego wypadku na finiszu!

Wstrząsające sceny na pierwszym etapie największego kolarskiego wyścigu w Polsce - Tour de Pologne. W sprinterskiej walce między Dylanem Groenewegenem a Fabio Jakobsenem, ten drugi z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV