Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

50. Spotkania Zamkowe. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się na scenie

Fot. Departament Kultury i Edukacji UMW-M

W Olsztynie trwają 50. Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. W czwartek dziesięcioro uczestników konkursu zaprezentowało się na zamkowej scenie.

Wśród uczestników konkursu byli debiutanci: Andrzej Śleszyński i Klara Sternicka.

Oceniam to jako zaszczyt być w tym gronie. Super ludzie, każdy z jakimś świetnym pomysłem na siebie, z jakimś innym materiałem. Była to przyjemność spędzić te dwa dni z nimi. Musiałem się schować, żeby nie było widać, że tańczę do nich. (…) Zasłuchałam się, wzruszyłam się wiele razy. Naprawdę jestem pod wrażeniem moich koleżanek i kolegów. Będę miała fenomenalne wspomnienia z tego wieczoru

– mówili.

Uczestników ocenia jury, w którego składzie są m.in. Barbara Raduszkiewicz, Stefan Połom czy Renata Przemyk, która w piątek będzie gwiazdą wieczoru.

Dziś poznamy laureatów i usłyszymy zwycięzcę Spotkań Zamkowych sprzed roku – zespół Alstromerie. Radio Olsztyn przeprowadzi bezpośrednią transmisję koncertu. Początek o godzinie 21.

Posłuchaj wypowiedzi

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

Jubileuszowe 50. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” [PROGRAM]

Więcej w konkurs, piosenka
Święto Muzyki w Olsztynie. Turyści i mieszkańcy wspólnie zaśpiewali

„Olsztyn kocham, moją małą Amerykę". Tłumy turystów i mieszkańców stolicy regionu wraz z zespołem Czerwony Tulipan zaśpiewały tę piosenkę na rynku Starego Miasta. Było to jedno...

Zamknij
RadioOlsztynTV