Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieli ich czas, ale łączą tradycje. Przed świętami terytorialsi odwiedzili żołnierzy AK

Fot. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

W ramach akcji Paczka dla Weterana, terytorialsi z Warmii i Mazur odwiedzili żołnierzy AK, którzy związani są ze stolicą województwa warmińsko-mazurskiego.

– Każda spędzona godzina z naszymi Bohaterami jest żywą lekcją historii, wypełnioną wspomnieniami życia w lesie – podkreśla szer. Sabina Mazurek.

Nie wolno nam zapominać o tych, dzięki którym jesteśmy dziś wolni

– dodaje.

Jak zaznacza ppor. Paulina Nasiadka – Porucznik Zbigniew Daszkiewicz ps. „Szofer” wzruszony naszym widokiem powiedział w drzwiach „Czekałem na was, tak długo na was czekałem…”. A kpt. Irena Tyman ps. „Baśka”, łączniczka z 6 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej opowiedziała o swojej przysiędze, którą złożyła w konspiracji, na zapleczu gabinetu dentystycznego – opowiada.

Żołnierze odwiedzili również por. Zbigniewa Kaczmarka ps. „Dan”, żołnierza 3 Wileńskiej Brygady AK, którą dowodził patron brygady kpt. Gracjan Klaudiusz Fróg ps. „Szczerbiec”. Swojego dowódcę pamięta jako człowieka zdecydowanego, bardzo odważnego i zorganizowanego.

Pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walce o wolność Ojczyzny jest naszym obowiązkiem, a wysłuchanie na żywo świadków tamtych wydarzeń jest dla nas ogromnym zaszczytem. Winni jesteśmy im pamięć i troskę”

– dodają żołnierze.

Źródło: 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w wigilia, żołnierze AK
Bliższe spotkania – 20.12.2019 r.

Savoir vivre przy świątecznym stole to temat, na który z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska. Do świąt Bożego Narodzenia zostało kilka dni....

Zamknij
RadioOlsztynTV