Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

S. Szatkowski (SLD): W dalszym ciągu twierdzę, że więcej nas łączy niż dzieli. W. Wójcik (KO): My nie walczymy ze sobą w tych wyborach

SLD pójdzie do jesiennych wyborów w bloku lewicowym, a Platforma Obywatelska w koalicji z Nowoczesną. Dlaczego SLD i Platformie nie udało się porozumieć i nie stworzą wspólnych list w wyborach do sejmu? O tym dyskutowali goście Porannych pytań Radia Olsztyn – Stanisław Szatkowski i Wiktor Wójcik.

W ocenie Stanisława Szatkowskiego, szefa SLD w Olsztynie, wina nie leży po stronie jego ugrupowania.

Uważam, że myśmy jako Sojusz Lewicy Demokratycznej starali się być wiernym partnerem do tzw. samego końca. Przyczyny są na pewno złożone, chociaż ja w dalszym ciągu twierdzę, że więcej nas łączy niż dzieli.

Z kolei Wiktor Wójcik, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej na Warmii i Mazurach uważa, że od czasu wyborów do Parlamentu Europejskiego sytuacja polityczna dynamicznie się zmieniała.

W momencie, kiedy zabrakło PSL-u to już nie był ten sam układ. To już nie była ta sama relacja. Te działania spowodowały, że idziemy odrębnie.

Podzieleni w wyborach do sejmu, połączeni  w głosowaniu do senatu? Opozycja wciąż rozważa możliwość wystartowania na wspólnej liście w wyborach do izby wyższej polskiego parlamentu.

Przewodniczący Schetyna proponuje cały czas komplementarną reprezentację naszych komitetów wyborczych, jeżeli chodzi o wybory do senatu. Tutaj nic się nie zakończyło. Jest to przepraszam – taka odpowiedź leżąca na stole. My nie walczymy ze sobą w tych najbliższych wyborach. Tak jak w tamtych współpracowaliśmy bardziej

– mówił Wiktor Wójcik, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej na Warmii i Mazurach.

Z kolei Stanisław Szatkowski, przewodniczący SLD w Olsztynie podkreślał, że szeroki blok opozycyjny jest „najskuteczniejszą formą odniesienia niekwestionowanego sukcesu”.

Skoro jest to niemożliwe z różnych powodów, często trzeba wziąć poprawkę na retorykę polityczną w poszukiwaniu prawdziwych przyczyn, to nie pozostaje nic innego, tylko zmobilizować siły i środki w tych skrzydłach politycznych, z jakimi teraz mamy do czynienia.

W wyborach do Sejmu Sojusz Lewicy Demokratycznej na pewno wystartuje z Lewicą Razem i Wiosną Roberta Biedronia. Koalicja Obywatelska składać się będzie z PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego ze Stanisławem Szatkowskim i Wiktorem Wójcikiem

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za M. Lewiński

Więcej w sejm, wybory, SLD, senat, video, Wiktor Wójcik, Koalicja Obywatelska
Udało się! Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord akcji „Lato z pupilem”. Sprawdź, ile karmy zebraliśmy

Aż 2149 kilogramów karmy trafi do bezdomnych zwierząt! Tyle udało się uzbierać w akcji "Lato z pupilem". To o 150 kilogramów więcej niż w ubiegłym roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV