DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Efektowna wygrana Olimpii z Wigrami

Mecz Olimpia Elbląg – Wigry Suwałki, fot. portel.pl

W przełożonym meczu 19. kolejki II ligi Olimpia Elbląg pokonała Wigry Suwałki 3:0. Wynik ustalono już do przerwy.

Pierwszą bramkę elblążanie zdobyli już w 4 minucie spotkania z rzutu karnego po uderzeniu Witalija Nadijewskiego. Na drugą nie czekano długo, bowiem po rozpoczęciu gry przez gości ze środka boiska, piłkę przejął Kiryłł Raduszko, pokonał z nią 50 metrów boiska i uderzył, a futbolówka wpadła w okienko bramki Wigier. Wynik meczu w 42 minucie ustalił Krzysztof Wierzba, który po dośrodkowaniu Kamila Graczyka skierował piłkę głową do siatki.

W drugiej połowie Olimpia pilnowała wyniku, a goście mieli dwie okazje na gole. W 61 min po udanych dwukrotnych interwencjach Aleksieja Rogaczowa, po trzecim uderzeniu piłka trafiła w słupek bramki Olimpii. Natomiast w 89 min od utraty bramki elblążan uratowała poprzeczka po uderzeniu Marcina Tarnowskiego.

Pochodzący z Litwy szkoleniowiec Wigier Donatas Vencevicius nie ukrywał rozczarowania po występie swoich piłkarzy w Elblągu.

00:00 / 00:00

Trenerski duet Olimpii miał powody do zadowolenia, bo elblążanie zanotowali na koncie wysokie zwycięstwo. Trener Szymon Szałachowski podkreśla dobre rozpracowanie rywali przed spotkaniem.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Olimpia Elbląg – Wigry Suwałki 3:0 (3:0)
1:0 -Witalij Nadijewskij (5′ karny)), 2:0 – Kiriłł Raduszko (6′), 3:0 – Krzysztof Wierzba (42′)
Olimpia Elbląg: Rogaczow – Lewandowski, Ichim, Kołosow, Raduszko (68. Sedlewski), Skokowski (67′ Piotrowski), Wierzba, Ressel, Pietrewicz (85′ Lisiecki), Nadijewskij, Graczyk (78′ Molga)
Wigry Suwałki: Salik – Wenger, Lauryn, Sołowiej, Widejko , Baranowski (46′ Makaradze), Atanacković (64′ Gondek), Grudziński, Tarnowski, Tuttas (25′ Romachów), Luksys
Widzów: 500

Sytuacja w tabeli
Na czele I ligi piłki nożnej jest Wisła Płock (43 pkt., bramki: 31-17). Olimpia zajmuje szóste miejsce (32 pkt., bramki: 16-9), a Concordia jest na jedenasta (23 pkt., bramki: 17-21). (ami/łw)

Więcej w piłka nożna, Olimpia
Młodzieżowy mecz Polska – Walia

To będzie wielka uczta dla fanów futbolu. W Ostródzie rozegrany zostanie wieczorem towarzyski mecz pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Polski i Walii. Spotkanie rozpocznie się o 19.00. Wstęp...