DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Meble Wójcik bez szans w starciu z Nafciarzami

Meble Wójcik Elbląg – Orlen Wisła Płock. Fot. A.Dembińska.

Wczoraj elbląskie Meble Wójcik podejmowały wicemistrza Polski Orlen Wisłę Płock. Po jednostronnym meczu Nafciarze nie pozostawili gospodarzom złudzeń i wygrali 43:18.

Goście spokojnie punktowali, a Meblarze byli bezradni. Już pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem Wisły 19 do 6. Warto dodać, że w zespole z Płocka punktowali wszyscy wpisani do protokołu zawodnicy z pola.

Trener Mebli Wójcik Jacek Będzikowski porażkę przyjął spokojnie:

Przez pierwsze 15 minut rzuciliśmy chyba dwie bramki, a sytuacji klarownych było więcej – trzy rzuty karne i cztery sytuacje czyste. Trudno się gra mając siedmiu ludzi. Przy tym składzie i przewadze fizycznej i technicznej wynik jest trochę za wysoki. Gdybyśmy stracili 5-6 bramek mniej to byłoby lepiej. Zawodnicy grali na tyle, na ile mieli sił. Najważniejsze było to, aby ten mecz zagrać i nie stracić kolejnego zawodnika.

Kolejny ligowy mecz szczypiorniści Mebli Wójcik zagrają 24 marca z NMC Górnikiem Zabrze.

Autor: M.Świniarski

Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła Płock. Fot. A.Dembińska.

Więcej w Piłka ręczna, Meble Wójcik Elbląg
Warmia Energa przywiozła do Olsztyna trzy punkty i… dwóch kontuzjowanych zawodników

Warmiacy wygrali na wyjeździe z AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego 26:23 (11:11). - Skład jednak był bardzo okrojony, bo m.in. Marcin Malewski jeszcze w czasie spotkania został odwieziony...