Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie pamiętają o Zbrodni Katyńskiej

Fot. A. Skrago

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Warmii i Mazur sprawdzili w Olsztynie swoją wiedzę na temat zbrodni katyńskiej.

To drugi etap konkursu „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”. Najpierw 26 szkół przysłało do olsztyńskiej delegatury IPN prace multimedialne na temat Zbrodni Katyńskiej. Do drugiego etapu przeszli uczniowie z 16 szkół – tym razem wystartowali w quizie. Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyli uczniowie SP nr 3 w Ełku, zaraz za nimi była SP nr 2 w Olsztynie, a trzecie miejsce przypadło SP nr 4 Elblągu. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, drugie miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Lidzbarku, a trzecie – Liceum Ogólnokształcące im. F. Nowowiejskiego w Braniewie. Gala konkursowa była jednocześnie inauguracją obchodów 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w ramach Projektu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

W tym roku z tej okazji przy szkołach zostanie zasadzonych 10 dębów pamięci.

 

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

(skra/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zbrodnia Katyńska, Katyń... ocalić od zapomnienia
Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Ostródzie i Elblągu

Dziś obchodzimy dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach na Cmentarzu Agrykola pod Krzyżem Katyńskim w Elblągu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, duchowni, służby mundurowe i kombatanci. Pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV