Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

3 kolejne osoby uratowane przed wychłodzeniem

Nie ma dnia, żeby policjanci nie interweniowali wobec osób, które w czasie mrozów potrzebują pomocy.

Tylko jednego dnia funkcjonariusze z Bartoszyc i Górowa Iławskiego uchronili przed zamarznięciem 3 osoby. W Bartoszycach interweniowano wobec dwóch bezdomnych. Jeden z mężczyzn leżał na parkingu na ul. Traugutta. Był pod wpływem alkoholu, więc nie mógł pójść do noclegowni, która dostępna jest dla osób trzeźwych. Mężczyzna został przewieziony do komendy.

Inny bezdomny, mimo stanu upojenia alkoholowego, poszedł do noclegowni i domagał się wpuszczenia do środka. Gdy pracownik ośrodka poinformował mężczyznę, że mogą tam przebywać tylko trzeźwe osoby, położył się przy bramie wjazdowej do noclegowni i powiedział, że skoro tak, to będzie spał na podwórzu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zabrali mężczyznę na noc do komendy.

W Górowie Iławeckim wracający z interwencji policjanci zauważyli siedzącego w śniegu przy drodze mężczyznę, okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Z uwagi na niską temperaturę odwieźli mężczyznę do domu ł i przekazali pod opiekę rodzinie.

Policjanci apelują, aby reagować na takie przypadki. Najlepiej wezwać pomoc.

 

(kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany, zima, bezdomni, mróz, bezdomny, życie, wychłodzenie
Standardy utrzymania te same, ale stan dróg różny

Jak to możliwe, że dwie drogi o tym samym standardzie utrzymania mają dwie różne nawierzchnie, jedna czarną a druga lodową? Z takim pytaniem zadzwonił do Polskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV