DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

3 kolejka ekstraklasy piłkarek ręcznych: Porażka z mistrzyniami

EKS START Elbląg ze sztabem trenerskim przed sezonem 2013-14, fot. Andrzej Minkiewicz

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w pojedynku z mistrzyniami kraju w Lublinie przez 40 minut toczyły wyrównaną walkę. Potem oddały pole gospodyniom wykazując braki w skuteczności w atakach i słabość w defensywie. MKS Lublin pokonał – w spotkaniu 3. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych Start Elbląg 40:32 remisując do przerwy 19:19.

Szczegóły ze spotkania w relacji Andrzeja Minkiewicza.

00:00 / 00:00

……………………………………………….

MKS Lublin- Start Elbląg 32:40 (19:19)
Start: Kędzierska, Sielicka – Waga (9), Koniuszaniec (7), Aleksandrowicz (5), Grzyb (5), Wolska (4), Zoria (2), Karwecka, Klonowska, Jałoszewska, Cekała, Jędrzejczyk, Sądej.

Komplet wyników 3. kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych w sezonie 2013/2014
KPR Ruch Chorzów – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:29 (11:17)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (13:12)
SPR Olkusz – Firmus AZS Politechnika Koszalińska 25:30 (13:12)
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Vistal Gdynia 17:18 (5:10)

Sytuacja w tabeli:
1. Vistal Gdynia – 6 pkt. (77:50)
2. KGHM Metraco Zagłębie Lubin – 6 pkt. (85:63)
3. MKS Lublin – 6 pkt. (102:82)
4. MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – 4 pkt. (76:77)
5. Pogoń Baltica Szczecin – 2 pkt. (55:48)
6. Firmus AZS Politechnika Koszalińska – 2 pkt. (53:54)
7. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – 2 pkt. (63:66)

Joanna Waga w siódemce kolejki

Do siódemki najlepszych szczypiornistek drugiej kolejki PGNiG Superligi wybrano Joannę Wagę, środkową rozgrywającą elbląskiego Startu. Waga rozegrała kapitalne zawody w Jeleniej Górze. Zdobyła kilka kluczowych bramek...