Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

29-latek z poprawin trafił prosto do aresztu

 

Fot. KWP

Gorzko będzie wspominał poprawiny 29-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Spłonął mu samochód, a on za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu trafił do aresztu.

W nocy z soboty na niedzielę na trasie Pisz- Łupki zapalił się samochód. Policyjny patrol, który przyjechał na miejsce ustalił, że

w płomieniach stanął pojazd marki Audi A4. Przy samochodzie stał młody mężczyzna, który potwierdził, że jest jego właścicielem. Zaprzeczał jednak, aby to on siedział za jego kierownicą. Twierdził, że wracał z poprawin, a kolega który go wiózł uciekł, gdy zauważył, że samochód się pali.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 29-latka. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy.

Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jak powiedział policjantom, nocą wracał z poprawin. Ponieważ był pod wpływem alkoholu, jechał bocznymi drogami. W pewnym momencie jego audi zakopało się na polanie. Kiedy kilkukrotnie próbował wyjechać auto stanęło w płomieniach, a on zdążył z niego wyjść. Najprawdopodobniej w samochodzie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 29-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, Biała Piska, wesele
To miała być rutynowa kontrola, a skończyło się … aresztem

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych mieszkańców powiatu ostródzkiego. Jak się okazało obaj byli na bakier z prawem. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej w jednej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV