Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

26-latka z Olsztyna oszukała prawie 100 osób z Polski. Usłyszała ponad 90 zarzutów

Fot. policja

Do 8 lat więzienia grozi 26-letniej mieszkance Olsztyna, która za pośrednictwem jednego z portali sprzedawała produkty, które nigdy nie trafiły do kupujących. W ten sposób zostało oszukanych 90 osób z całego kraju. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Według komunikatu KWP w Olsztynie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili i dotarli do 26-latki podejrzanej o szereg oszustw internetowych.

Przestępczy proceder trwał od września 2019 roku do października 2021 roku. We wszystkich przypadkach działanie 26-latki było bardzo podobne. Na różnych portalach aukcyjnych czy społecznościowych zamieszczała ogłoszenia dotyczące sprzedaży kosmetyków, akcesoriów do makijażu, ubrań, telefonu czy wózka dziecięcego.

Kobieta niejednokrotnie oferowała ten sam produkt różnym osobom w bardzo niskich cenach. Następnie kontaktując się poprzez komunikatory społecznościowe, tym samym celowo pomijając oficjalne kanały komunikacyjne portalów sprzedażowych, uzgadniała warunki finansowe. Chcąc nie wzbudzać podejrzeń często podawała się za inne osoby. W niektórych przypadkach prosiła swoich klientów o wpłacenie drobnej opłaty za sfinansowanie paczki za pobraniem. Za każdym razem po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, kontakt ze sprzedawcą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywali swojego towaru.

Okazało się, że w ten sposób oszukanych zostało co najmniej 90 osób z całego kraju. Łączna wartość strat to prawie 21 tysięcy złotych.

Policjanci analizując krok po kroku zgromadzony materiał dowodowy, wpadli na trop mieszkanki Olsztyna, którą podejrzewali, że ma związek z popełnionymi przestępstwami. Jak się okazało, 26-latka odbywa już karę pozbawienia wolności za podobne czyny

– wskazała KWP w Olsztynie.

Kobieta usłyszała łącznie 95 zarzutów oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w policja, zarzuty, akt oskarżenia, Sąd Rejonowy w Olsztynie
Nielegalne papierosy o wartości prawie miliona złotych zarekwirowane

930 tysięcy złotych wyniosłyby straty Skarbu Państwa, gdyby na rynek trafiły nielegalne papierosy zarekwirowane przez bartoszyckich policjantów. Na ulicy Bema w Bartoszycach do kontroli drogowej zatrzymano...

Zamknij
RadioOlsztynTV