Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

25. finał WOŚP na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach powołano do życia 71 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już orkiestra grała nie tylko we wszystkich dużych miastach regionu, ale też w małych miejscowościach. 

W regionie sztaby działają m.in. w Olsztynie, Elblągu, Ełku, Iławie, Ostródzie, Lidzbarku warmińskim, Lubawie, Mrągowie, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Szczytnie, Kisielicach, Mikołajkach, Giżycku, Piszu, a nawet w Gietrzwałdzie. Wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz zdrowia i życia dzieci oraz seniorów. Wielu znanych mieszkańców regionu przekazało na aukcje różne przedmioty.

W samym Olsztynie odbyły się 43 imprezy. Pieniądze do puszek zbierało 443 wolontariuszy, w tym całe rodziny – rodzice z dziećmi i babcie z wnukami. Ponad 200 morsów wykąpało się w olsztyńskim jeziorze Ukiel. Do kąpieli w lodowatej wodzie zagrzewali rycerze z Bractwa Rycerskiego Konwentu Świętego Piotra w Olsztynku. Dali pokaz walk na miecze i tarcze. Na dworcu głównym Przewozy Regionalne podstawiły dla najmłodszych specjalny pociąg. Na Starówce można było spotkać się z nurkami i labradorami. Wrzucając datki do puszki można było wyruszyć na przejażdżkę z kierowcami rajdowymi. Licytowano m.in. trening z mistrzynią świata MMA Joanną Jędrzejczyk, koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego i Marcina Gortata. Na starówce można było spróbować zupy cebulowej oraz zobaczyć zabytkowe pojazdy. Podczas wieczornego koncertu zagrał olsztyński zespół Czerwony Tulipan.

Zobacz program

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Co dalej z organizacją finału WOŚP w Olsztynie?

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz napisał na swoim blogu, że apeluje do organizacji pozarządowych, aby wzięły na siebie ciężar organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Monika Falej z...

Zamknij
RadioOlsztynTV