Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

2 miliony złotych wart jest majątek przestępcy przejęty przez olsztyński oddział Krajowej Administracji Skarbowej

Funkcjonariusze KAS odbierają przestępcze majątki

Majątek należał do osoby związanej z tzw. mafią tytoniową. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy Centrum Krajowej Administracji Skarbowej ds. Ustalania i Odzyskiwania Mienia (CUOM) dom i samochód warte są 2 miliony złotych.

Centrum utworzono w olsztyńskim urzędzie w kwietniu 2019 roku jako komórkę realizującą zdania centralne Ministerstwa Finansów. Podstawowym celem CUOM jest pozbawianie przestępców wszelkich dóbr zgromadzonych w wyniku działalności niezgodnej z prawem.

Rzecznik prasowy olsztyńskiej KAS podinspektor Ryszard Chudy poinformował, że pracownicy Centrum ds. Ustalania i Odzyskiwania Mienia zabezpieczyli dom i samochód.

Działania Centrum są niezwykle potrzebne, bowiem zatrzymywani przestępcy zazwyczaj błyskawicznie pozbywali się swego mienia sprzedając je bądź przepisując na inną osobę. Teraz to się zmieni

– zapowiedział Chudy.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przestępstwo, przestępca, majątek, Izba Skarbowa, Krajowa Administracja Skarbowa
Sukces Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze przejęli dom i samochód warte prawie dwa miliony złotych

Utworzone w kwietniu Centrum Krajowej Administracji Skarbowej ds. Ustalania i Odzyskiwania Mienia odnotowało pierwszy sukces. Funkcjonariusze przejęli dom i samochód warte łącznie prawie 2 mln złotych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV